Vienas esminių reikalavimų pradedantiesiems eksportuotojams

Vienas esminių reikalavimų pradedantiesiems eksportuotojams – svarbu, kad įmonėje būtų darbuotojų, galinčių lengvai bendrauti užsienio kalba. Nors dažniausiai bendraujama angliškai, tačiau jei mokama vietinė kalba, partnerių palankumą pelnyti lengviau.


Jei dalyvaudamas parodoje, tarkim, Osle, gali su stendo lankytojais susikalbėti norvegiškai, tikimybė, kad rasi potencialių partnerių, gerokai išauga.
Kai kurių kalbų mokyklų atstovai teigia, kad skandinavų kalbomis domimasi vis labiau. Ir jei anksčiau pagrindiniai užsakovai buvo užsienio bendrovės, ypač klientų aptarnavimo centrų steigėjos, dabar tarp kalbų kursų lankytojų vis daugiau yra smulkių ir vidutinių įmonių darbuotojų, tarp jų ir vadovų.

Svarbiausia motyvacija

„Dažniausiai dėl skandinavų kalbų mokymų kreipiasi paslaugas teikiančios įmonės, nes mokant paslaugos gavėjo gimtąją yra kur kas lengviau bendrauti, klientas lieka labiau patenkintas, didėja paslaugos kokybė, taigi ir poreikis jai“, – nurodo Arvydas Simaška, VšĮ „Žinių gausa“ direktorius.
Anot jo, dažniausiai renkamasi mokytis norvegų ir švedų, šiek tiek rečiau danų kalbos – matyt, dėl sudėtingos danų kalbos tarties.
„Norvegų, švedų ir danų kalbos priklauso skandinavų kalbų pogrupiui, todėl išmokus vieną iš minėtų kalbų galima neblogai suprasti kitas skandinavų kalbas bei laisvai skaityti jomis surašytus rašytinius tekstus“, – nurodo p. Simaška.
Pašnekovas teigia, kad skandinavų kalbos mokymasis niekuo nesiskiria nuo kitų kalbų, tačiau, kaip ir kiekviena kalba, turi nemažai unikalių ir tik jai būdingų ypatybių.
„B2 lygiu kalbą galima išmokti per 3–6 mėnesius. Kaip greitai ji išmokstama, priklauso nuo kelių dalykų: disponuojamo laiko, gebėjimo mokytis ir svarbiausia – motyvacijos, kodėl jos siekiama išmokti“, – vardija p. Simaška.

Straipsnio šaltinis:

http://vz.lt/smulkusis-verslas/2016/04/09/vienas-esminiu-reikalavimu-pradedantiesiems-eksportuotojams

Žinių gausa

Nori išmokti kalbą ir atrasti kitą pasaulį?

Mokykis įdomiuose, įtraukiančiuose, dinamiškuose kalbos kursuose su patyrusiais ir savo darbą mylinčiais lektoriais! Pasirink sau tinkamą laiką, grupę ar lektorių ir registruokis jau dabar. Taip paprasta tobulėti!

Kilo klausimų?

Parašykite mums!
Užpildykite žemiau esančią formą