2016-ųjų metų iniciatyva – renginiai senjorams


Norime pasidžiaugti puikiu metų projektu, prie kurio vystymo prisidės ir mūsų „Žinių gausa“. Lietuvos „Žinijos“ draugija nuo 2016 metų pradžios ėmėsi naujų iniciatyvų, kurių dėmesio centre – senjorai. Tai tarsi atsakas į ilgai svarstytą ir į kitus metus nukeltą ketinimą 2017 m. Lietuvoje oficialiai skelbti Orios senatvės metais. 90 metų švietimo veikla užsiimanti organizacija nusprendė, kad vyresnio amžiaus žmonės verti išskirtinės pagarbos, dėmesio, galimybių ir parengė jiems visus metus truksiantį nemokamų renginių ciklą.

Dėmesys senjorams reikalingas čia ir dabar    

,,Nusprendėme, kad nėra prasmės laukti. Juk senjorams, ypač sunkiau gyvenantiems vyresnio amžiaus žmonėms, ČIA ir DABAR yra būtina nors ir nedidelė, galima sakyti moralinė, parama – puodelis karštos arbatos, nuoširdus ir naudingas pokalbis, reguliarus bendravimas, leidžiantis jaustis reikalingu ir visaverčiu bei padedantis integruotis sparčiai besikeičiančioje visuomenėje.“ – teigia Lietuvos ,,Žinijos“ draugijos pirmininkė Tatjana Simaškienė. – ,,Kiekvienam svarbus dėmesys, kuris tirpdo net ir didžiausią speigą, praskaidrina kasdienybę.“
Lietuvos ,,Žinijos“ draugijos atstovė tikina, kad į organizuojamus renginius noriai renkasi senjorai, ieškantys jaukios pokalbių erdvės, naudingų patarimų ar naujų idėjų sveikatos puoselėjimui, gyvenimo būdo pokyčiams.

Užsiėmimai – kiekvieną dieną

 Lietuvos ,,Žinijos“ draugija į savo būstinę, įsikūrusią pačioje sostinės širdyje (Vilniaus g. 22), senjorus kviečia užsukti kiekvieną dieną. 16 val. antro aukšto fojė prasideda ,,Senjorų arbatos valanda“, kurios metu visi susirinkusieji vaišinami arbata, gali naudotis mobiliosios ,,Žinijos“ skaityklos paslaugomis, klausytis muzikos, nemokamai dalyvauti tuo pačiu metu vykstančiuose renginiuose, bendrauti su bendraamžiais, diskutuoti aktualiomis temomis, užmegzti naujų pažinčių.
    O štai trečiadienis – ypatinga diena. Garbaus amžiaus žmonės tądien kviečiami į šalia esančias patalpas – ,,Virtuvės klubą“, kuriame organizuojamas susitikimų su įvairių sričių specialistais ciklas,,Apie tai, kas svarbu“. Senjorai klausosi įdomių pranešimų, sužino praktinių patarimų, aktualiomis temomis bendrauja su psichologais, teisininkais, medikais, menininkais, etikos specialistais, policijos pareigūnais bei kitų sričių atstovais. Kad popietės būtų išties naudingos, susitikimų temos derinamos su lankytojais, išklausoma jų nuomonė, pageidavimai.
„Galiu tik pasidžiaugti, kad „Žinija“ rengia „Senjorų arbatos valandą“ ir kitus užsiėmimus vyresniems žmonėms, – sako Stanislava Ligeikienė, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Vilniaus miesto bendrijos Vilkpėdės skyriaus pirmininkė. – Mums labai svarbu, kad galime susitikti jaukioje aplinkoje ir bendrauti prie arbatos puodelio, diskutuoti meno, kultūros ir gyvenimiškų aktualijų temomis. Todėl esame dėkingi „Žinijai“, pradėjusiai tokį kilnų projektą.“

Gera idėja visada sulaukia palaikymo

Per metus – daugiau nei 200 popiečių prie arbatos ir beveik 50 teminių susitikimų. Prie šio nemažo plano įgyvendinimo nusprendė prisidėti ir VšĮ Arvydo švietimo ir mokymo centras ,,Žinių gausa“, kultūros, literatūros ir meno žurnalo ,,Naujoji Romuva“ komanda, kultūrinio gyvenimo žurnalo ,,Pašvaistė“ kūrėjai bei privatūs rėmėjai.
,,Surengti tiek kokybiškų, specializuotų ir nemokamų renginių – didelis užmojis. Žinojome tai nuo pat idėjos atsiradimo.“ – apie jau įsibėgėjusią iniciatyvą priduria T. Simaškienė. – ,,Bet turime puikią komandą, supratingų rėmėjų, pakankamai užsispyrimo ir tvirtai tikime, kad mūsų veikla bent iš dalies prisidės prie išties orios kiekvieno garbaus amžiaus piliečio senatvės kūrimo.“


Žinių gausa

Nori išmokti kalbą ir atrasti kitą pasaulį?

Mokykis įdomiuose, įtraukiančiuose, dinamiškuose kalbos kursuose su patyrusiais ir savo darbą mylinčiais lektoriais! Pasirink sau tinkamą laiką, grupę ar lektorių ir registruokis jau dabar. Taip paprasta tobulėti!

Kilo klausimų?

Parašykite mums!
Užpildykite žemiau esančią formą